Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V meste Rimavská Sobota sa bude realizovať donáška seniorom a občanom so ŤZP

23.03.2020

Mesto bude túto službu realizovať od 16. marca 2020 prostredníctvom odboru sociálnych vecí, ale aj cez zamestnancov mestského úradu

V meste Rimavská Sobota sa bude realizovať donáška seniorom a občanom so ŤZP

Mesto Rimavská Sobota poskytne občanom s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP), osamelým seniorom, ale aj ľudom v karanténe bezplatnú službu donášky nákupu nevyhnutných potravín, drogérie a liekov až domov.

„Mesto bude túto službu realizovať od 16. marca 2020 prostredníctvom odboru sociálnych vecí, ale aj prostredníctvom ostatných zamestnancov mestského úradu a mestskej polície, ktorí budú vopred určení a preukážu sa služobným preukazom,“ konkretizuje samospráva.

     Zároveň vedenie mesta prosí občanov, aby o tejto výzve informovali svojich známych, susedov, teda ľudí ktorí by mohli využiť tieto služby a nemajú možnosť sa touto výzvou oboznámiť prostredníctvom internetových stránok. O novej službe bude mesto informovať aj cez internet a v mestskom rozhlase.

     Požiadavku na takúto službu pre seniorov, ŤZP a iné odkázané osoby v sobotu 14. 3. 2020 vzniesol poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť a zverejnil ju aj na Facebooku. Ešte v ten istý deň mesto kladne zareagovalo.

 

Zdroj: Sobotnik.sk

Predchádzajúci článok
Na začiatku na nás boli na ihrisku dobrí, hovorí basketbalistka na vozíku..
Nasledujúci článok
Aj zo žilinského úradu práce hlásia núdzový režim