Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Topoľčanoch bol do činnosti uvedený Sociálny taxík.

11.02.2020

Pomôže seniorom i ŤZP.

V Topoľčanoch bol do činnosti uvedený Sociálny taxík.

V utorok 4. februára prvého klienta pozdravila samotná primátorka mesta.

  Mesto Topoľčany informuje na sociálnej sieti : „Taxík bude pre mesto prevádzkovať Červený kríž, ktorý poskytol aj auto.“ 

 

„V rámci plnenia Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Topoľčany je prevádzkovaná služba "Sociálny taxík“ a je financovaná prostredníctvom účelovej dotácie z rozpočtu mesta Topoľčany," informuje web topoľčianskej radnice.

Prevádzkovateľom služby je Slovenský červený kríž, územný spolok Topoľčany. Občania si môžu služby „Sociálneho taxíka“ objednať pondelok až piatok v čase od 6.30 do 15.00 hodiny.

    Zavolať si ho môžu prostredníctvom telefónneho čísla 0910 544 211.

Táto služba je k dispozícii obyvateľom vo veku nad 65 rokov. Stačí ak sa preukážete  dokladom totožnosti. Sociálny taxík môžu využívať aj ŤZP občania a ich sprievodcovia. Nezabudlo sa ani na občanov s obmedzenou schopnosťou pohybu po rovine alebo po schodoch.

Službu môžete využiť na prepravu k lekárovi alebo do zdravotníckych zariadení v meste. Záujemcovia však môžu požiadať o prepravu do zariadení sociálnych služieb alebo bežnú prepravu po meste (aj k nákupu).

Cena jednej jazdy bola stanovená na 0,50 eur.

 

Zdroj: Topolcany.Dnes24.sk

Predchádzajúci článok
V Číne zomrel 16-ročný chlapec na vozíku, o ktorého sa nikto nepostaral.
Nasledujúci článok
Príspevky na zamestnávanie znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie v roku 2020