Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V Trebišove bude mať Mestské kultúrne stredisko bezbariérový vstup

31.10.2019

Mesto Trebišov buduje bezbariérový vstup do budovy Mestského kultúrneho strediska (MsKS).

V Trebišove bude mať Mestské kultúrne stredisko bezbariérový vstup

Mesto Trebišov buduje bezbariérový vstup do budovy Mestského kultúrneho strediska (MsKS). Práce sa začali v druhej polovici septembra. K dispozícii bude vonkajšia železobetónová rampa, ktorá prekoná výškový rozdiel medzi  terénom a nástupnou terasou. Uľahčí sa tak prístup  občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu.

„Občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu a mamičkám s malými deťmi a kočiarmi bude k dispozícii vonkajšia železobetónová rampa, ktorou sa odstráni výškový rozdiel medzi terénom a nástupnou terasou a to im uľahčí prístup do budovy“, vyjadrila sa Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

S plánovanou montážou schodiskovej plošiny priamo v objekte MsKS sa imobilní ľudia a zdravotne znevýhodnení budú môcť bez problémov zúčastňovať na predstaveniach v estrádnej a divadelnej sále, mestskom kine, alebo navštíviť knižnicu.

Na realizáciu vonkajšej rampy bolo vyčlenených 15 167,74 EUR z rozpočtu mesta.

"Aj takýmto spôsobom sa mesto snaží uľahčiť život a najmä kultúrne vyžitie občanom, ktorým táto možnosť bola doteraz upieraná," povedala Martina Mištaničová.

 

Zdroj: ZemplincanOnline.sk

Predchádzajúci článok
Skutočný príbeh : "Zostanem do konca života na vozíku.."
Nasledujúci článok
Plénum schválilo novelu Gaborčákovej o peňažných príspevkoch pre ťažko zdravotne postihnutých