Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V uplynulom roku sa vyzbieralo cez ,,Darujme.sk" viac ako 1,5 milióna eur

31.01.2020

Z týchto darov profitujú najmä deti, seniori, zdravotne postihnutí, ľudia, ktorí bojujú proti korupcii či za zlepšenie životného prostredia.

V uplynulom roku sa vyzbieralo cez ,,Darujme.sk

Z týchto darov profitujú najmä deti, seniori, zdravotne postihnutí, ľudia, ktorí bojujú proti korupcii či za zlepšenie životného prostredia.

       Od svojich darcov sa v roku 2019 podarilo získať organizáciám zapojeným v systéme Darujme.sk. rekordných 1 555 695 eur. Oproti predchádzajúcemu roku to bol 46-percentný nárast.

       Slovenským darovacím systémom prešlo od založenia projektu v roku 2012 celkom   4 784 285 eur. Informovala o tom koordinátorka projektu Darujme.sk Jenka Korbellová. Najvyššia darovaná jednorazová suma bola 25-tisíc eur, priemerne činí desať eur.

       „Zo získaných darov profitujú najmä klienti mimovládnych organizácií – deti, seniori, zdravotne postihnutí, ľudia, ktorí bojujú proti korupcii či za zlepšenie životného prostredia. Pravidelné dary umožňujú organizáciám lepšie si naplánovať činnosť a venovať sa primárne svojmu poslaniu – zlepšovaniu fungovania spoločnosti pre nás všetkých,“ vyjadrila sa manažérka Darujme.sk Zuzana Behríková.

       Ako služba sa Darujme.sk venuje aj vzdelávaniu pre organizácie  a budovaniu vzťahov s darcami. Učí taktiež ľudí zbierať dary pre organizácie cez darcovské výzvy.

       Tím Darujme.sk spustil koncom roka osvetovú infokampaň na podporu online darcovstva na Slovensku cez darcovské výzvy, tzv. „peer2peer fundraising“.

       Je to inovatívny spôsob zberu darov pre organizácie, kedy sa jednotlivci rozhodnú stať ambasádormi niektorej neziskovky a pri určitej príležitosti vyzvú svoje okolie o spoločnú pomoc. Populárne sú napríklad výzvy pri príležitosti svadby, pri výročí a pred športovým výkonom. Tento nekomerčný projekt založila a prevádzkuje nezisková organizácia Centrum pre filantropiu. Je nadstavbou darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk, s ktorým využíva spoločnú platobnú infraštruktúru.

       Cieľom bolo ponúknuť mimovládnym organizáciám a ich darcom jednoduché a predovšetkým dôveryhodné prostredie na získavanie darov online. Darujme.sk sa cielene zameriava na lokálne organizácie pôsobiace na Slovensku.

 

Zdroj: Domov.SME.sk

Predchádzajúci článok
Dáma, ktorá sníva o bezbariérovom Slovensku a chce meniť svet z vozíka.
Nasledujúci článok
Keď sa stretnú básnik a rezbár. Spolu vymysleli Barlatón