Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

V žiarskych uliciach sa uskutočnil Mikulášsky pochod pre hendikepovaných

04.01.2019

Organizátori Mikulášskeho pochodu v Žiari nad Hronom, ktorý spojil desiatky rodín s hendikepovanými členmi by chceli z tejto akcie spraviť tradíciu.

V žiarskych uliciach sa uskutočnil Mikulášsky pochod pre hendikepovaných

Organizátori Mikulášskeho pochodu v Žiari nad Hronom, ktorý spojil desiatky rodín s hendikepovanými členmi by chceli z tejto akcie spraviť tradíciu. Prvého ročníka sa zúčastnilo niekoľko desiatok rodín.

Pochod zorganizovali členovia občianskeho združenia Mosty, ktorí takto  chceli podporiť rodiny s hendikepovanými deťmi a pozvať do združenia, ktoré spája práve túto skupinu ľudí, aj ďalších s podobnými osudmi.

Pochodu sa zúčastnilo aj mnoho takých, ktorí nemajú vlastnú skúsenosť s hendikepovanými, no oslovila ich myšlienka vzájomnej pomoci a súdržnosti.

Katarína Kvoriaková, ktorá je členkou tohto občianskeho združenia má sama hendikepovaného syna. Syn Andrej má už 35 rokov, je autista a veľmi rád chodí medzi priateľov zo združenia Mosty, ktoré funguje už 17 rokov. Občianske združenie Mosty vzniklo v roku 2002 s cieľom venovať sa aktivitám podporujúcim sociálnu integráciu detí s postihnutím.

Medzi jeho členov patria aj Sandra Matyášová so 17-ročným synom Filipom. Sandra aj vďaka združeniu našla spoločenstvo ľudí, s ktorými so synom trávia voľný čas na spoločných výletoch a akciách a nie sú tak napriek hendikepu izolovaný doma.

Združenie sídli v priestoroch Centra voľného času v Žiari nad Hronom a na svojej webovej stránke má zverejnené kontakty na svojich členov, ktorí medzi sebou veľmi radi privítajú aj ďalšie rodiny.

 

Zdroj: MyZiar.sme.sk

Predchádzajúci článok
Odľahčovacia služba pre rodiny zdravotne postihnutých členov v praxi reálne vôbec nefunguje
Nasledujúci článok
Hendikepovaný chlapec chodí dennodenne do školy po rukách