Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Vanessa mala kvôli chrbtici skončiť na vozíku: Dnes je trenérkou fitness a má tri deti

30.07.2020

Keď mala Vanessa Laubová (42) dvanásť rokov, lekári jej diagnostikovali skoliózu a oznámili jej, že v dvadsaťjedna rokoch skončí na invalidnom vozíku

Vanessa mala kvôli chrbtici skončiť na vozíku: Dnes je trenérkou fitness a má tri deti

Keď mala Vanessa Laubová (42) dvanásť rokov, lekári jej diagnostikovali skoliózu a oznámili jej, že v dvadsaťjedna rokoch skončí na invalidnom vozíku. Statočná žena sa však nevzdala a odmietla operáciu. Namiesto toho tvrdo cvičila. Teraz má tri deti a je profesionálnou trénerkou.

Vanessa pochádza z Brisbane v Austrálii. V mladosti si vypočula hroznú diagnózu. Už ako dieťa musela nosiť strašidelne vyzerajúcu oporu chrbtice, ktorú mala dlhé štyri roky a nespomína na to rada. „Nosiť to bolo naozaj nepríjemné, ostatné deti sa mi smiali a hovorili mi robot,“ popísala osobná trénerka nepríjemný zážitok.

„Nemohla som si vziať oblečenie, aké som chcela, nemohla som ísť s kamarátmi na pláž, bolo to naozaj hrozné,“ dodáva s tým, že bola diagnózou veľmi prekvapená, pretože je drobná a problémy s chrbticou sa väčšinou týkajú vysokých ľudí. Naviac skoliózu ani nemá nikto v rodine.

Lekári jej predpovedali, že najneskôr v 21 rokoch skončí na vozíku a nikdy nebude môcť mať deti. Vanessa sa však nenechala neveselými predpoveďami doktorov zastrašiť. A to ani keď jej bolo povedané, že sa jej stav nezlepšuje a mala by podstúpiť operáciu.

Na zákrok však nešla a namiesto toho začala plávať a tancovať. „Lekári mi povedali, že keby som otehotnela, problémy s chrbticou by sa zhoršili. To sa ale nestalo,“ povedala Vanessa, ktorá je dnes mamičkou troch chlapcov.

Pani Laubová si deti veľmi priala, a preto začala cvičiť ešte intenzívnejšie, aby bolo jej telo silnejšie a tehotenstvo zvládlo. Nakoniec je mamičkou dokonca troch detí. Jej najstarší syn má dnes 24 rokov. Jej najväčšia vášeň je však cvičenie, takže sa stala osobnou trénerkou a aj to ju v živote veľmi poháňa. „Moji klienti sú tí, ktorí ma inšpirujú a dodávajú mi silu v každodennom živote,“ prezradila.


Zdroj: Blesk.cz

Predchádzajúci článok
Parahokejistka z Nórska si zastane miesto na ľade i v nemocnici
Nasledujúci článok
Už starí Gréci vymysleli rampy pre ľudí so zdravotným postihnutím