Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Vďaka kaderníckemu umeniu zarobili kamarátovi na rehabilitáciu.

01.09.2019

Majster sveta v účesovej tvorbe Lukáš Očenáš zahájil v Piešťanoch začiatkom júla Strihací maratón.

Vďaka kaderníckemu umeniu zarobili kamarátovi na rehabilitáciu.

Majster sveta v účesovej tvorbe Lukáš Očenáš zahájil v Piešťanoch začiatkom júla Strihací maratón. Spolu s kolegami kaderníkmi, ktorí sa do akcie zapojili, získali za svoju práce a umenie finančné prostriedky, ktoré darovali na intenzívnu rehabilitáciu kamaráta Gaba Rošáka.

Gabo Rošák ostal po ťažkej autonehode na invalidnom vozíku a týmto charitatívnym podujatím sa mu jeho kamaráti rozhodli pomôcť.

Na strihacom maratóne sa zúčastnili najmä domáce piešťanské kaderníčky, ktoré sa aj týmto spôsobom mohli zviditeľniť a zároveň pomôcť prinavrátiť stratené zdravie.

Gabo Rošák je mladý grafik, ktorý sa pred nehodou venoval turistike a športu. Po ťažkej autonehode utrpel mnohopočetné zlomeniny, najmä v oblasti hrudníka a tak ostal pripútaný na invalidný vozík.

V apríli 2019 absolvoval Gabo dvojtýždenný rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre. Aj po krátkej dobe intenzívnej rehabilitácie pocítil Gabo pozitívne zmeny na jeho komplikovanom zdravotnom stave. Verí, že ak bude pokračovať v intenzívnych rehabilitáciách dokáže svoje telo opäť postaviť na nohy.

Keďže rehabilitácie v Adeli Medical Centre sú finančne veľmi náročné a poisťovňa túto liečbu neprepláca, rozhodli sa Gabovi pomôcť jeho kamaráti na čele s Lukášom Očenášom. Pre Lukáša bolo úplne prirodzené, že sa snaží nájsť spôsob ako svojmu kamarátovi pomôcť.

Nové účesy mnohých spokojných klientov a šikovné ruky všetkých zúčastnených kaderníkov tak prispeli k tomu, aby sa Gabo raz opäť dokázal postaviť na vlastné nohy.

 

Zdroj: PiestanskyDennik.sk

Predchádzajúci článok
„Odňatie asistentov zo špeciálnych škôl je nepochopiteľný krok“
Nasledujúci článok
Prostredníctvom audio nahrávok sprístupnili niektoré z turistických destinácií pre ľudí s hendikepom