Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

VIDEO: Oxana prišla kvôli vojne o nohy, no aj tak našla svoje šťastie.

12.05.2022

Svadbu roky odkladali, až kým takmer neprišli o to najdôležitejšie.

VIDEO: Oxana prišla kvôli vojne o nohy, no aj tak našla svoje šťastie.

Zdravotná sestra z Ukrajiny prišla o nohy pri výbuchu nášľapnej míny. Napriek všetkému si zatancovala so svojím manželom prvý emocionálny tanec. Victora, ktorý držal svoju manželku Oksanu v náručí, natočili dobrovoľníci v ľvovskej nemocnici a video sa teraz šíri do celého sveta. „Život by sa nemal odkladať,“ hovorí 23-ročná Oksana, ktorej vojna obrátila život naopak.

Koncom marca prišla zdravotná sestra z ukrajinského mesta Lysyčansk o nohy. S priateľom Victorom sa vracali domov po známej ceste, ktorú v živote prešli  už stokrát. Pár sekúnd predtým, ako pod ňou vybuchla mína, sa stihla otočiť a varovať svojho manžela. Victor neutrpel žiadne zranenie, no Oksana prišla o nohy a o štyri prsty na ľavej ruke.

 

So svojimi dvoma deťmi sa tento pár dostal evakuačným vlakom do Ľvova a povedali si, že teraz je ten správny čas, aby po šiestich rokoch spečatili svoj vzťah. V Ľvove si kúpili snubné prstene, Oksane našli biele šaty a svadobnú tortu im upiekli dobrovoľníci. Svadbu mali nakoniec na chirurgickom oddelení ešte predtým, ako Oksana dostala protetické končatiny. Emotívny tanec tohto odvážneho ukrajinského páru vás určite dojme.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ABC News (@abcnews)

Zdroj: DobreNoviny.sk

Predchádzajúci článok
Marek, ktorý je po mozgovej mŕtvici, to s trojkolkou znovu rozbehne
Nasledujúci článok
Nadšenci splnili vážne chorému Honzovi sen. Prešiel na vozíčku Černobyľ