Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Vodič zaparkoval na mieste pre ŤZP. Prišiel o vodičák

29.04.2019

Majiteľovi auta dokonca hrozia tri roky za mrežami.

Vodič zaparkoval na mieste pre ŤZP. Prišiel o vodičák

Majiteľovi auta dokonca hrozia tri roky za mrežami. Situácia, ktorá sa odohrala pred pár dňami sa nedá nazvať inak ako drzosťou. Pri bežnej kontrole narazili bratislavskí mestskí policajti na dvoch mužov, ktorých nakoniec zobrali na stanicu. Aj keď Bratislava má všeobecne veľký problém s parkovacím miestami, tak zaparkovať na mieste vyhradené pre invalidov chce skutočnú dávku drzosti.

„Dopravní policajti sa minulý týždeň zamerali na parkovanie na vyhradených parkovacích miestach určených vodičom so zdravotným postihnutím, resp. s parkovacím preukazom. Počas kontroly narazila na dvoch vodičov, ktorí nedodržali pravidlá a parkovali so svojimi autami na týchto miestach neoprávnene,“ uviedla Polícia na svojej sociálnej sieti.

V oboch prípadoch sa jednalo o parkovisko pri Auparku v Petržalke. To však nie je všetko. Vodiči po vyzvaní polície preukázali parkovacie karty, tie však javili zjavné známky falzifikátu. Vzniklo tak podozrenie k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu, preto boli vodiči zadržaní a presunutí na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov.

Obaja vodiči sú teraz podozrivý zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a značky. Ak ich súd uzná vinnými, hrozí im trest odňatia slobody až do dĺžky troch rokov. Obom spomínaným vodičom boli navyše odobraté vodičské oprávnenia a priťažiť im môže aj obvinenie z priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Skutočne stojí za zváženie a zamyslenie, či konanie týchto ľudí je naozaj len drzým pokusom si zľahčiť parkovanie v hlavnom meste alebo pohŕdanie predpismi. Každopádne sa jedná o veľmi znepokojujúci čin, za ktorý by mali niesť aj právnu zodpovednosť.

 

Zdroj: Bratislavskenoviny.sk

Predchádzajúci článok
Test bratislavských chodníkov z pohľadu imobilného občana
Nasledujúci článok
Hendikepovaný rezbár udivuje svojim umením