Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Vojak ochrnul pri statočnej záchrane detského života

05.07.2017

Americký vojak špeciálnych síl Tim Brumit (32), ktorý ma za sebou 12 rokov špeciálnej služby, ochrnul pri pokuse o záchranu

Vojak ochrnul pri statočnej záchrane detského života

Americký vojak špeciálnych síl Tim Brumit (32), ktorý ma za sebou 12 rokov špeciálnej služby, ochrnul pri pokuse o záchranu 13-ročného dievčatka pred utopením. Keď na pobreží Floridy zúrila búrka, vojak počul volanie o pomoc mladého dievčaťa, ktoré bojovalo vo vlnách o život. Napriek tomu, že ho pred skokom do rozbúrenej vody varovali, neváhal a hodil sa do vĺn za dievčatkom. Hneď prvá silná vlna zmiatla 193cm vysokého vojaka na plytčinu, kde si narazil hlavu a zlomil dva stavce. Ihne´d po náraze prestal hýbať nohami aj rukami, no necítil žiadnu bolesť.

Po skoku do mora si tak nešťastne zlomil dva stavce a ochrnul od krku nadol.

 

Dievča napokon zachránili ľudia z inej lode a Timovi s prevozom do nemocnice pomohl ďalší vojak. Po príchode do nemocnice lekári skonštatovali, že je možné, že už nikdy nepohne rukami ani nohami.

Tim v tejto situácii reagoval nasledovne: „"Prešiel som horšími vecami. Toto ma nepoloží a spravím všetko pre to, aby som znovu chodil.“

 

A to, č si predsavzal naozaj aj dokázal a v rekordne krátkom čase. Keďže bude Tim v blízkej dobe potrebovať absolvovať veľké množstvo procedúr aby bola jeho rekonvalescencia úspešná, bol na stránke GoFundMe založený účet, kde ho môžu ľudia finančne podporiť. Na zaplatenie lekárskych účtov sa mu už podarilo 34-tisíc dolárov z 50-tisícového cieľa.

 

Tim svojim príbehom dokazuje, že všetko je možné, len treba mať obrovské odhodlanie a silu.

 Zdroj: Topky.sk

Predchádzajúci článok
Po páde z balkóna úplne ochrnula, no potom prišlo uzdravenie.
Nasledujúci článok
Mladá žena ostala pripútaná na invalidný vozík po tom, ako si požičala od kamarátky hubku na mejkap