Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Vyhral 5 medailí. Na ministerstvo ho nepustili

16.04.2019

Jana Povýšila nepustili do budovy ministerstva vnútra, je totiž vozičkárom.

Vyhral 5 medailí. Na ministerstvo ho nepustili

Jana Povýšila nepustili do budovy ministerstva vnútra, je totiž vozičkárom. Jan je kandidátom do europarlamentu v najbližších voľbách u našich susedov v Českej republike. Paraolympijský reprezentant si klepe nechápavo po čele, že ako je to vôbec možné v 21. storočí. Úradníci z ministerstva sa naopak bránia, že to skrátka inak nešlo.

Jan sa chcel prísť pozrieť na žrebovanie čísel pre kandidátne listy do europarlamentu. Ministerstvo vnútra Českej republiky mu ale dalo jasne najavo, že nie je vítaný, pretože je na vozíku.

Sám je veľmi prekvapený a pohoršený, že aj v 21. storočí nie sú verejné budovy vybavené bezbariérovým prístupom.

„Prevádzkový poriadok bráni vstupu ľuďom na vozíku? To ako vážne? Ja sa veľmi nerád hádam s vrátnikmi ale tu si asi menšiu hádku neodpustím. Toto by asi chcelo zmenu poriadku a tiež aj myslenia. Čo keby som bol zamestnanec?,“ posťažoval sa Jan prostredníctvom svojho Twitteru.

„Idem si kus schladiť hlavu do posilňovne a na plaváreň. Mimochodom v budove, ktorá je ešte staršia ako budova ministerstva,“ doplnil vo svojom príspevku.

Hnutie Európa spoločne sa tiež pridalo na stranu svojho kandidáta a vyjadrilo mu podporu. Podľa nich je nemysliteľné, aby sa na tak dôležitý štátny úrad nemohol dostať človek s pohybovým hendikepom.

„Ospravedlňujeme sa pánovi Povýšilovi za nepríjemnosť s nevpustením do budovy. Bohužiaľ výšková budova je z roku 1978 a prevádzkový poriadok umožňuje z evakuačných príčin vstup ľuďom na vozíku jedine do prízemia. Ospravedlňujeme sa ale nešlo situáciu riešiť iným spôsobom,“ uviedlo ministerstvo vo svojom vyhlásení na Twitteri.

„Myslím si, že sa patrí ospravedlnenie prijať a oceniť to. Ministerstvo vnútra by sa však malo zamyslieť nad tým, nech sú aspoň štátne budovy vybavené bezbariérovým prístupom. Teraz, keď vieme, že to problém je, verím, že sa zrealizuje aj náprava,“  dodal Povýšil na záver.

Aké sú vaše skúsenosti s prístupom do budov ministerstva na Slovensku? Vidíte aj vy podobný problém, alebo si myslíte, že bezbariérové prístupy do budov ministerstiev sú riešené v prospech ľudí na vozíku? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch pod článkom alebo na našom Facebooku.

 

Zdroj: TV.Nova.cz

Predchádzajúci článok
Silný odkaz matky postihnutého chlapca
Nasledujúci článok
Hendikepovaní dokážu neuveriteľné veci