Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Výťažok z charitatívneho behu poslúžia zdravotne znevýhodneným

28.06.2019

Predchádzajúcu sobotu sa v Bratislave bežal charitatívny beh Healthy run.

Výťažok z charitatívneho behu poslúžia zdravotne znevýhodneným

Predchádzajúcu sobotu sa v Bratislave bežal charitatívny beh Healthy run. Výťažok z tohto podujatia poputuje dvom rodinám – Wagnerovým a Holendovým.

Jednalo sa o nesúťažný beh, ktorý mal čisto charitatívny charakter. Okrem behu, ktorý započal na nábreží Dunaja sa mohli návštevníci a športovci zapojiť do bezplatného diagnostického merania. Okrem toho bol súčasťou akcie aj sprievodný program. Celý výťažok z behu poputuje trom telesne znevýhodneným chlapcom – Tadeášovi  Wagnerovi a Viliamovi a Richardovi Holendovým.

Tadeáš má 14 rokov. Trpí svalovou dystrofiou. Toto ochorenie zmenilo život nielen jemu ale aj jeho rodine. Neustále cvičí, chodí na rehabilitácie, pobyty a cvičenia a jeho rodina sa snaží získať prostriedky a podporu odkiaľ sa len dá, aby mu spríjemnili život. Tadeáš je pre mnohých vzorom, ako žiť spokojný a radostný život.

Bratia Holendovci majú zriedkavé onemocnenie, ktorá zapríčinila, že na 95% sú slepí. Aj napriek tomuto hendikepu sú obaja športovci. Starší brat Viliam, ktorý má 12 rokov je jediným nevidiacim na Slovensku, ktorý športovo strieľa z kladkového luku. O rok mladší Richard je zase členom tímu paralyžiarov. Snom oboch chlapcov je reprezentovať Slovensko na vrcholnom podujatí, ako sú paraolympijské hry.

„Je skvelé pomáhať hendikepovaným deťom. Mladí športovci dosahujú skvelé výsledky ale liečby pohlcujú veľkú časť rozpočtu, preto nie je vždy v silách a možnostiach rodičov zabezpečiť finančne športové aktivity. Preto sme tu a veríme, že sa posunú k ďalším športovým métam. Veríme, že poskytnutím príspevkov sme učinili jeden z krokov, ktoré sa prejavia na sebavedomejšom živote zdravotne znevýhodnených detí. Myslíme si, že majú veľký potenciál byť nádejami slovenského športu a neskôr nás reprezentovať na paraolympijských hrách,“ uviedla predsedníčka správnej rady spoločnosti AGEL, ktorá bola partnerom charitatívneho behu.

Táto nadácia sa venuje rozvoju talentu zdravotne znevýhodnených ľudí a dotvára im podmienky pre rast. Už niekoľko rokov podporuje mladé talenty z celého Slovenska. Svoju pozornosť cielia na deti, ktoré sa napriek zdravotnému hendikepu môžu plnohodnotne začleniť do spoločnosti.

Zdroj: Bratislavaden.sk

Predchádzajúci článok
Poisťovne vrátili ľuďom preplatky za lieky - spolu viac ako 5 miliónov €
Nasledujúci článok
Páru na vozíku sa prihodil zázrak. Ľudia im vyzbierali 60.000€