Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Yamaha Motor vsadila na elektrické motorky, bicykle a invalidné vozíky

17.10.2019

Spoločnosť vsadila na skútre, bicykle, ale aj pomôcky pre ľudí s postihnutím pohybového ústrojenstva.

Yamaha Motor vsadila na elektrické motorky, bicykle a invalidné vozíky

Na práve prebiehajúcom 46. tokijskom autosalóne spoločnosť Yamaha Motor predstavila 18 vozidiel z najrôznejších kategórií. Z ponuky noviniek je až sedem plne elektrických. Spoločnosť vsadila na skútre, bicykle, ale aj pomôcky pre ľudí s postihnutím pohybového ústrojenstva.

Yamaha Motor chcela takto demonštrovať svoju víziu elektromobility do budúcna. K elektromobilným modelom ale nezverejnila takmer žiadnu špecifikáciu. Pre orientačnú predstavu skôr prirovnala niektoré modely k modelom zo sveta spaľovacích motorov. Zaujímavý je aj posun od plynového pohonu, ktorý predstavovali minulé roky, k elektrickému.

Yamaha YNF-01

Vozidlo pôsobí futuristicky a patrí do konceptu mobility nízkej rýchlosti.  Ako vás istotne napadlo, je určené pre menej mobilných ľudí. YNF-01 má zvládnuť aj náročnejší terén vďaka nezávislému odpruženiu kolies.  Možno to bude znieť zvláštne, no práve tento model elektrického vozidla získal dizajnérsku cenu Red Dot Award: Design Concept 2019.

Yamaha JWX-1 PLUS+

Pri Yamaha JWX-1 PLUS+ spoločnosť nekľučkuje marketingovými označeniami a svojskou kategorizáciou „vozidla mobility nízkej rýchlosti“. Priamo koncept pomenováva elektrickým invalidným vozíkom. Koncept je postavený tak, že v podstate akýkoľvek invalidný vozík dokážete premeniť na elektrický. Stačí vymeniť kolesá a primontovať pohonnú jednotku. Používateľ získa kontrolu nad zrýchlením, rýchlosťou a ďalšími veličinami jazdy. Koncept využíva patentovaný riadiaci systém JW Smart Core.

 

ZZdroj: Techbox.dennikn.sk

Predchádzajúci článok
Do škôl by mohli pribudnúť pomocný vychovávateľ, osobný asistent a školská sestra
Nasledujúci článok
Na slovenských školách ešte stále problém s inkluzívnym vzdelávaním