Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Z invalidného vozíka až do hviezdnej Barcelony

22.04.2021

V detstve pozeral na svet z invalidného vozíka, dnes žiari v drese slávneho klubu FC Barcelona.

Z invalidného vozíka až do hviezdnej Barcelony

V detstve pozeral na svet z invalidného vozíka, dnes žiari v drese slávneho klubu FC Barcelona. Tento inšpiratívny príbeh môže poslúžiť ako motivácia každého z nás.

 

So životom každého z nás sa môže osud zahrať. Je podstatné nepoddať sa a bojovať.

Dánsky futbalista Martin Braithwaite (29) je krásnym motivačným príkladom. V detstve mu diagnostikovali Perthesovu chorobu. Pri tomto ochorení dochádza k poruche prekrvenia časti alebo celej hlavice stehennej kosti, ktorá je súčasťou bedrového kĺbu a jej "rozpadu". Príčiny vzniku zatiaľ nie sú presne známe, vie sa len že nejde o vrodené ochorenie.

Toto ochorenie postihuje deti v predškolskom veku. Martina Braithwaitea posadilo na invalidný vozík od piatich do siedmich rokov. Ako chlapec v tomto veku chcel behať, naháňať sa s kamarátmi či za futbalovou loptou. Nemohol. Iba smutne pozeral na ostatné deti a ticho trpel.

„Nemám veľa spomienok, pretože to bol veľmi smutný moment. Sledujete všetky ostatné deti ako behajú okolo, smejú sa, hrajú. Bolí to," spomínal dánsky futbalista na smutné detstvo.

„Samozrejme, bolo to veľmi ťažké obdobie môjho života. Spomínam si na ten pocit, ako by som to povedal, zahanbenia z toho, že som odlišný. Neželáte si tento druh pozornosti," dodal.

Martin sa nevzdal a bojoval. Stanovil si cieľ a tým bolo stať sa profesionálnym futbalistom. V tom čase možno absurdné, keďže nebolo jasné, či bude niekedy normálne chodiť. No snívať sa mu oplatilo.

„Odkedy som bol veľmi mladý, nemal som na mysli nič iné," hovorí reprezentačný útočník Dánska. „Nemal som plán B. Keď neexistuje plán B, nerozptyľuje vás to," zakončil.

 

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
Príbeh ochrnutého muža čo čistil rieku od plastov sa stal senzáciou
Nasledujúci článok
Alena (43) sa v osemnástich rokoch ocitla na vozíku, dnes zamestnáva handicapovaných!