Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Z tohtoročnej paraolympiády vznikla aj krásna poštová známka

01.03.2018

Slovenským najúspešnejším zimným paralympijským športom je zjazdové lyžovanie, a to sa stalo aj motívom najnovšej poštovej známky

Z tohtoročnej paraolympiády vznikla aj krásna poštová známka

Slovenským najúspešnejším zimným paralympijským športom je zjazdové lyžovanie, a to sa stalo aj motívom najnovšej poštovej známky, ktorá vznikla pri príležitosti XII. zimných paralympijských hier. Známka v hodnote jedno euro zobrazuje zrakovo znevýhodnenú okrídlenú lyžiarku, ktorú sprevádza navádzačka.

Okrem známky vyšla aj príležitostná obálka s motívom curlingu na vozíku, v ktorom máme tiež zastúpenie na tohtoročných paralypijských hrách. Na príležitostnej obálke je aj pečiatka FDC s dátumom 23.2.2018 a domicilom mesta Bratislava.  Motívom FDC pečiatky je paralympijský snoubordista.

Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je akademický maliar Igor Piačka. Rytinu FDC navrhol akademický maliar Rudolf Cigánik.

 

Týmto spôsobom Slovenská pošta podporuje našich paralypijských športovcov. Nie je to po prvý krát kedy slovenská pošta týmto spôsobom podporila zimné olympijské hry. Naposledy pošta vydala známku pri XXIII. olympijských hrách.

Zdroj: Teraz.sk

Predchádzajúci článok
Napriek všetkým predsudkom spoločnosti získal významné ocenenie
Nasledujúci článok
Ľudia s hendikepom sa nemusia vzdávať úžasnej dovolenky v horách.