Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zabezpečenie dostupnosti invalidných vozíkov v nemocniciach

04.08.2018

Europoslankyňa Jana Žitňanská (NOVA, EKR) poslala 124 slovenským nemocniciam osobný list s výzvou

Zabezpečenie dostupnosti invalidných vozíkov v nemocniciach

Europoslankyňa Jana Žitňanská (NOVA, EKR) poslala 124 slovenským nemocniciam osobný list s výzvou v rámci výzvy na zabezpečenie dostupnosti invalidných vozíkov pre pacientov na nemocničných parkoviskách alebo pri vstupe do nemocníc.

Riaditelia slovenských nemocníc a zdravotníckych ústavov a centier boli vyzvaní, aby zapezpečili v nemocniciach dostupnejšie invalidné vozíky pre pacientov.

Súčasnú situáciu v nemocniciach má zmapovanú Asociácia na ochranu práv pacientov, ktorá hodnotí realitu technického stavu a počtu dostupných invalidných vozíkov ako krajne nedostatočnú.

Vozíky v nemocniciach často nie sú dostupné na parkoviskách ani v príjimacích halách nemocníc a pacienti a ich doprovod tak musia vozík hľadať po jednotlivých oddeleniach. Často sa tak stáva, že v prípade kedy do nemocnice doveziete príbuzného, ktorý má z náhlych zdravotných príčin zníženú pohyblivosť, musíte ho nechať čakať v aute kým sa vám po oddeleniach podarí nájsť voľný invalidný vozík, ktorý by bol použiteľný.

Podnetom poslankyne na zrealizovanie takejto výzvy bola možnosť porovnať fungovanie slovenských a zahraničných nemocníc.

 

Zdroj: Europskenoviny.sk

Predchádzajúci článok
Koná sa prvý globálny summit venovaný téme zdravotného postihnutia
Nasledujúci článok
Počet žiadateľov o invalidný dôchodok narastá