Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Záchranári podporili ochrnutého kolegu. Peniaze posielajú oni aj verejnosť

08.06.2021

Dvadsaťtisíctristo českých korún. Toľko venovali v uplynulých mesiacoch darcovia na transparentný účet juhomoravských záchranárov.

Záchranári podporili ochrnutého kolegu. Peniaze posielajú oni aj verejnosť

Dvadsaťtisíctristo českých korún. Toľko venovali v uplynulých mesiacoch darcovia na transparentný účet juhomoravských záchranárov. A oni ich teraz poslali svojmu bývalému kolegovi Zdeňkovi Mikulovi, ktorý je ochrnutý.

 

Vybrané peňažné prostriedky použije na liečebnú terapiu. „Peniaze posielajú nielen zamestnanci záchranky, ale tiež verejnosť. Zdeněk neúnavne rehabilituje a robí ďalšie a ďalšie pokroky. Veríme, že tento nádejný trend bude pokračovať. Ďakujeme všetkým, ktorí nášho kolegu podporujú, či už finančne alebo iným spôsobom. Veľmi si to vážime,“ vyjadrila sa hovorkyňa záchranky Michaela Bothová.

Zdeněk Mikula žije v Úsobrně na Blanensku a pracoval ako vodič na záchranke vo Veľkých Opatoviciach. Rád cestoval, včeláril a venoval sa akvaristike. Ako štyridsaťtriročný bol plný sily a s elánom do života. Pred štyrmi rokmi na jeseň však prekonal mozgovú príhodu a život sa jemu a jeho príbuzným obrátil naruby. Zostal ochrnutý na celé telo a pripútaný na nemocničnom lôžku. Napojený na prístroje. Dokázal iba žmurkať očami. Po špeciálnych rehabilitáciách sa jeho stav postupne zlepšuje. „Pohnem už prstami na ruke, ohnem ruky v lakťoch, dokonca málo zdvihnem aj zápästie. Včera som stál v dlahách a pomocou brušných svalov sa dokážem pohnúť a narovnať. Stále posilňujem a makám. Na Lokomate prejdem kilometer,“ informoval o svojich pokrokoch Zdeněk Mikula.

Zdroj: Blanensky.denik.cz

Predchádzajúci článok
Honzu (24) na poli prešiel kombajn: Záchranárom sa prišiel poďakovať na vozíku!
Nasledujúci článok
Zákon o kompenzáciách pre ŤZP by sa mal upraviť. Navrhujú to koaliční poslanci