Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zdravotne hendikepovaný študent pomáhal v dobe pandémie v havířovskej nemocnici

26.04.2021

Behom pandémie sú nemocnice rady za každú pomocnú ruku. Behom minulého roka si vážnosť situácie uvedomoval i študent z Havířova

Zdravotne hendikepovaný študent pomáhal v dobe pandémie v havířovskej nemocnici

Behom pandémie sú nemocnice rady za každú pomocnú ruku. Behom minulého roka si vážnosť situácie uvedomoval i študent z Havířova, ktorý je pritom sám pripútaný na invalidný vozík. Za pomoc v nemocnici dostal cenu ministra školstva.

Dvadsaťtriročný Jan Melicher z Havířova študuje na vysokej škole Prigo. Napriek svojim zdravotným problémom sa rozhodol, že chce počas pandémie pomáhať. V nemocnici robil zdravotné vykonávanie sociálneho šetrenia, hlavne  starších pacientov. Strach, že sa sám nakazí, nemal.

"V ten moment som na to nemyslel. Dôležité pre mňa bolo to, že som pomohol. Človek na to tak trochu myslí, ale chránili sme sa a musím povedať, že to dopadlo dobre, že som sa nenakazil a taktiež ani moja pani vedúca a dôležité pre mňa bolo tiež to, že som sa veľa naučil.”

 

Na Jana je pyšná vysoká škola i radnica. Študent dokonca dostal cenu za pomoc v pandémii aj od ministra školstva.

Sabina Vaňková, prorektorka pre zahraničné a vonkajšie vzťahy, Vysoká škola Prigo: “My sme veľmi hrdí, že takých študentov máme a možno si za to trochu pripisujeme aj zásluhy, pretože sa ich snažíme viesť k zodpovednému prístupu nie iba k sebe, ale aj voči svojmu okoliu."

Jana Feberová (ČSSD), námestníčka primátora: "Myslím si, že budúci rok bude vysoká škola podávať žiadosť o ocenenie tak, ako máme ocenenie v rámci ocenení osobností z rôznych oblastí spoločenského života a tak si myslím, že by takýto študent tam bol úplne na mieste.”

Jan teraz dokončuje svoju bakalársku prácu a v štúdiu chce pokračovať.

 

Zdroj: Polar.cz

Predchádzajúci článok
Príbeh vozíčkara, ktorý prišiel do Paríža na bicykli
Nasledujúci článok
Pre zdravotne znevýhodnené deti pribudne v Bratislave nové ihrisko.