Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zdravotné pomôcky sa cez inzerát nakupovať nevypláca, sú nekvalitné.

12.01.2018

Zdravotné pomôcky ako načúvací prístroj alebo strojček, ktorým sa narovnáva krivý palec na nohe si ľudia väčšinou vyberajú u lekára.

Zdravotné pomôcky sa cez inzerát nakupovať nevypláca, sú nekvalitné.

Zdravotné pomôcky ako načúvací prístroj alebo strojček, ktorým sa narovnáva krivý palec na nohe si ľudia väčšinou vyberajú u lekára. No v poslednej dobe sa tieto pomôcky stali ľahko dostupnými aj prostredníctvom inzerátov. Nie vždy sa to však vypláca a takto zakúpené pomôcky sú často veľmi nekvalitné.

 

Inzeráty  lákajú napríklad na načúvacie prístroje z Taiwanu, ktoré majú byť údajne skonštruované podľa najnovšej technológie. Ich cena je od bežných načúvacích prístrojov niekoľkonásobne nižšia, zatiaľ čo bežne dostupné načúvacie prístroje stoja aj okolo 800e, cena inzerovaných modelov je len 59e. Jedinou podmienkou je, aby ste sa zaregistrovali a stali sa tak členom Zľavového klubu.

 

Po krátkom rozhovore s pracovníkom zákazníckeho centra sa však dozviete, že výhodná ponuka platí len pre prvých 100 volajúcich a tento počet je už bohužiaľ alebo samozrejme vyčerpaný. Operátor vás však nenechá „v štichu“  a pretože ste sa zaregistrovali ako nový zákazník ponúkne Vám jedinečnú možnosť zakúpiť si načúvací prístroj za 69e.

 

Operátori lákajú dôverčivých ľudí na lacné zdravotné pomôcky mnohými „skutočnými príbehmi“, kedy práve ich pomôcky ľuďom zmenili kvalitu života. Aj napriek tomu, že operátor je zhovorčivý, názov spoločnosti, ktorá zdravotné pomôcky predáva sa nedozviete.

 

Načúvacie prístroje musia byť medicínsky testované a musí ich schváliť komisia ministerstva zdravotníctva. Tieto, zdá sa, týmto procesom neprešli.

Ak lekár určí, že pacient naozaj potrebuje načúvací prístroj, vystaví mu predpis a časť sumy za značkový a medicínsky testovaný prístroj mu preplatí poisťovňa. V takom prípade môže prístroj pacienta vyjsť ešte menej ako lacné inzerované napodobeniny.

V prípade napodobenín sa pravdepodobne jedná len o akýsi mikrofón, zosilňovač a reproduktor, ktorý sa však nedokáže prispôsobiť konkrétnej poruche sluchu. Môže sa tak dokonca stať, že takýto prístroj sluch dokonca ešte väčšmi poškodí.

 

Problém so zdravie ohrozujúcimi napodobeninami autorizovaných zdravotných pomôcok sa týka aj prístroja, ktorý má dopomôcť k vyliečeniu krivého palca na nohe. Tento problém sa v drvivej väčšine týka žien, ktoré často nosia topánky na vysokých opätkoch. Reklama tak presviedča ľudí, že sa pomocou ich pomôcky dokážu zbaviť haluxov.

Halux však po latinsky znamená palec a ako podotkol ortopéd Tomáš Jakubík, palcov sa asi úplne zbaviť nechcete. Upozorňuje, že takzvaného krivého palca sa pomocou nejakých ortopedických pomôcok odstrániť nedá, prinajlepšom môžu zabrániť, aby sa stav zhoršoval. Skutočnou pomocou je len operácia.

 

Podobné inzeráty, ktoré lákajú ľudí na lacné a rýchle riešenia ich problémov vznikajú pravdepodobne preto, že mnoho ľudí je dôverčivých a nechá sa zlákať reklamou. Niekedy však lacné a rýchle riešenia môžu byť pre zdravie dokonca nebezpečné.

Zdroj: SME.sk

Predchádzajúci článok
Alešovi povedali, že nikdy nebude chodiť. Dnes riadi vlastnú firmu.
Nasledujúci článok
Žijú naplno a šťastne – a to aj s fyzickým hendikepom.