Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zdravotne postihnutí ľudia sa teraz môžu hrať pomocou svojho vozíka

14.02.2020

Hranie je úžasná zábava, tak prečo ho neumožniť všetkým?

Zdravotne postihnutí ľudia sa teraz môžu hrať pomocou svojho vozíka

Hranie je úžasná zábava, tak prečo ho neumožniť všetkým? Rovnakú otázku si najskôr kládla nezisková organizácia AbleGamers pred tým, ako vymyslela zariadenie Freedom Wing Adapter umožňujúci zdravotne postihnutým ľuďom ovládať hry z Xboxu One pomocou svojich elektrických vozíkov. Ide o nápad, ktorý urobí hry ďaleko prístupnejšie a ponúkne postihnutým hráčom pohodlnejší spôsob ovládania. Naviac hráči v grantovom programe AbleGamers toto zariadenie získajú celkom zadarmo.

       Freedom Wing Adapter funguje prakticky ako prostredník medzi vozíkom a Xbox Adaptive Controllerem od Microsoftu. Jediné, čo hráči na vozíku potrebujú mať, je joystick a tlačítko, ale samozrejme na hry so zložitejším ovládaním, ako má Rocket League, budú musieť vlastniť komplexnejšie vozíky. Najlepšími titulmi pre Freedom Wing Adapter by potom mali byť plošinovky a závodné hry.

       Zároveň je dôležité zmieniť sa, že podľa rozhovoru s šéfom AbleGamers Stevom Spohnom tvorcovia na zariadení spolupracujú so spoločnosťou ATMakers a zverejnia inštrukcie, ako ho nainštalovať do domácností.

       Steve Spohn hlavne veľmi dobre vie, o čom hovorí, pretože sa predčasom podielal na vývoji dnes už zmieňovaného adaptéru Xbox Adaptive Controller. Tento hráčom k Xboxu One a Windows 10 umožňuje pripojiť rôzne druhy príslušenstva vyhovujúce ich potrebám. Ak má teda niekto vytvoriť kvalitné zariadenie pre spojenie adaptéru od Microsoftu s elektrickými vozíkmi, je to práve on.

       Dokonca aj samotný vedúci programu Xbox Adaptive Controller, Gabi Michel, je z Freedom Wing Adaptéra nadšený, keď vidí, čo komunita vytvára a ako prispôsobili ich adaptér, tak aby mohli hrať novými spôsobmi, ktoré im najviac vyhovujú.

       Poslednou zaujímavou informáciou je, že sa ATMakers spojilo aj s GRA-V Robotics. Táto firma bude v Orlande na Floride Freedom Wing Adapter vyrábať. Náklady za jeden kus sa údajne pohybujú okolo 30 dolárov. K tejto cene je ale nutné pripočítať ešte Xbox Adaptive Controller. Ten sa predáva za necelých 100 dolárov.

Zdroj: Indian-tv.cz

Predchádzajúci článok
Príspevky na zamestnávanie znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie v roku 2020
Nasledujúci článok
V centre Piešťan by mohli pribudnúť parkovacie miesta pre ZŤP