Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Žena na vozíku skončila so svojím opatrovateľom na ulici, pomoc im poskytla mestská polícia

22.06.2020

Ženu na vozíku spolu s jej opatrovateľom z bytu vyhodil jej syn. Stali sa z nich bezdomovci.

Žena na vozíku skončila so svojím opatrovateľom na ulici, pomoc im poskytla mestská polícia

Ženu na vozíku spolu s jej opatrovateľom z bytu vyhodil jej syn. Stali sa z nich bezdomovci.

       Na ulici Pavla Straussa pri poliklinike na sídlisku Klokočina, si mestský policajti počas hliadkovania všimli ženu na invalidnom vozíku s ťažkým zdravotným postihnutím a vykonali s ňou pohovor. Vo svojom týždennom hlásení mestská polícia informuje, že hliadka z miestnej znalosti vedela, že 68-ročná žena má problémy s bývaním. A to z dôvodu, že ju jej syn nedávno deložoval z bytu.

       A tak táto žena spolu s svojím opatrovateľom nedobrovoľne skončila na ulici so statusom bezdomovca. „Vzhľadom na ťažký zdravotný stav a životnú situáciu invalidnej ženy sa mestskí policajti skontaktovali so zodpovedným pracovníkom nocľahárne sv. Rafaela v správe Charity na Štúrovej ulici, kde po konzultácii dostali informáciu, že obaja sa môžu prísť na noc ubytovať,“ dodala mestská polícia.

       Taktiež hliadka mestskej polície kontaktovala sociálnu pracovníčku mestského úradu, aby s ňou konzultovali možnosť ubytovania znevýhodnenej ženy v mestskom útulku pre bezdomovcov. Mestská polícia Nitra uzatvorila hlásenie slovami: „Príslušníci mestskej polície budú doriešenie ich situácie monitorovať.“

 

Zdroj: Nitraden.sk

Predchádzajúci článok
Hendikepovaným a sociálne slabým pomohol Parasport24 tour tisíckami eur
Nasledujúci článok
Štafeta na vozíku? Až potom si človek uvedomí, aký má luxus, vysvetľuje Strapáč.