Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Žena sa po 27 rokoch v kóme zázračne prebrala

30.04.2019

V roku 1991 sa Munira Abdulla vybrala so svojím synom autom.

Žena sa po 27 rokoch v kóme zázračne prebrala

V roku 1991 sa Munira Abdulla vybrala so svojím synom autom. Sedeli na zadnom sedadle, keď sa oproti nim vyrútil autobus. Munira vedela, že zrážka je nevyhnutná, preto v záujme ochrany svojho syna ho objala, čím mu zachránila život. Sama však utrpela tak závažné poranenie mozgu, že upadla do kómy.

Po pár mesiacoch, kedy sa jej stav nezlepšoval, bola prevezená do Londýna ale ani tam jej stav nenabral pozitívny smer. Nasledoval teda presun späť do Spojených arabských emirátov. Jej syn ale nestrácal nádej a veľmi si prial, aby sa jeho matka prebrala z kómy.

Rozhodol sa zverejniť tento príbeh pred celým svetom. Zrazu sa našlo dosť financií, ktoré mohli zaplatiť nákladnú liečbu a rehabilitáciu v Nemecku. O celú vec sa postaral vysokopostavený šejk.

V Nemecku Munira absolvovala hneď niekoľko náročných operácií mozgu, ktoré jej ale skutočne pomohli.

Tri dni po poslednom zákroku sa stal malý zázrak. Hlas matky počul jej syn opäť po 27 rokoch.

„Počul som svoje meno a povedala to ona, moja matka. Povedala moje meno. Takmer som zošalel od radosti. Na tento okamih som čakal roky,“  uviedol.

Mozog matky neustále fungoval a podľa lekárov Munira reagovala na hlas svojho syna. Z kómy sa teda nakoniec prebrala. Aj keď je ešte veľmi slabá a bez invalidného vozíka to nejde, tak postupne podstupuje rehabilitácie a s pomocou lekárov je veľký predpoklad, že sa opäť postaví na vlastné nohy.

 

Zdroj: Pluska.sk

Predchádzajúci článok
V Bratislave namontovali na vyhradené miesta senzory
Nasledujúci článok
Dvere na stanici majú slúžiť hendikepovaným. Aká je realita?