Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Život mladej ženy od základov zmenila tragická autonehoda

02.08.2018

15-ročná študentka Anastassiya Kravtsova zo severoírskeho mesta Lisburn ostala po ťažkej autonehode na invalidnom vozíku.

Život mladej ženy od základov zmenila tragická autonehoda

15-ročná študentka Anastassiya Kravtsova zo severoírskeho mesta Lisburn ostala po ťažkej autonehode na invalidnom vozíčku. Aj keď ku tragickej nehode došlo už pred piatimi rokmi, až teraz sa celý prípad podarilo uzavrieť aj súdom.

S povolením rodičov sa Anastassiya vybrala so svojim 24-ročným priateľom autom na párty. Domov sa však už nevrátila a jej otec Paul si áno na mobilnom telefóne našiel 11 zmeškaných hovorov z nemocnice v Belfaste. Dozvedel sa tak šokujúce správy, povedali mu, že dcéra mala ťažkú autonehodu, ktorú pravdepodobne neprežije.

Anastassiya pri nehode totiž utrpela zlomeniny chrbtice, krku, 12 rebier, oboch kľúčnych kostí a lopatiek a kolabovali jej pľúca. Lekári očakávali to najhoršie. Jej stav sa však podarilo stabilizovať, no musela sa zmieriť s tým, že už nebude nikdy chodiť.

Ukázalo sa, že nehodu zapríčinil jej priateľ, ktorý stratil kontrolu nad vozidlom a to skončilo na poli otočené na strechu. Spočiatku Anastassiyu priateľ navštevoval každý deň aj keď vedel, že ostane na invalidnom vozíku. Postupne však boli jeho návštevy zriedkavejšie až sa nakoniec už neobjavil a mladé dievča tak ostalo absolútne odkázané na rodičov.

Keďže však bol vinníkom autonehody on, bola na neho podaná žaloba. Na telefonáty nereagoval a po čase vysvitlo, že sa oženil a žije  v taliansku.  Polícia ho nakoniec vydala späť do Severného Írska, kde ho odsúdili na 8 mesiacov za mrežami a na 5 rokov mu zadržali vodičský preukaz.

 

Zdroj: Cas.sk

Predchádzajúci článok
Život so zdravotným postihnutím v Keni - na obrázkoch
Nasledujúci článok
Koná sa prvý globálny summit venovaný téme zdravotného postihnutia