Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zomrel paralympijský šampión Otxoa

02.09.2018

Po ťažkej chorobe zomrel bývalý španielsky cyklista Javier Otxoa.

Zomrel paralympijský šampión Otxoa

Po ťažkej chorobe zomrel bývalý španielsky cyklista Javier Otxoa. Známy pretekár sa v roku 2000 stal víťazom jednej z horských etáp na Tour de France. Vo fenruári 2001 mal však ťažkú nehodu, kedy ho počas tréningu spolu s jeho bratom Ricardom v Malage zrazil automobil. Bohužiaľ jeho brat - dvojča nehodu neprežil. Javier utrpel ťažké poranenia hlavy a hrudníka a následkom zranení bol viac než mesiac v kóme.

Javier Otxoa vždy bol veľkým bojovníkom,ako v cyklistike tak aj v živote. Svedčí o tom aj fakt, že ihneď ako sa zotavil zo zranení a straty brata sa rozhodol vrátiť k cyklistike. Na paralympijským v Aténach získal zlato a striebro, čo zopakoval o štyri roky neskôr v Pekingu.

Javier Otxoa bol príkladom obrovského úsilia, čo ho poháňalo vpred celým životom. Jeho pamiatku si uctili minútou ticha aj pred štartom Vuelty, ktorý sa konal pred pár dňami.

 

Zdroj: Pravda.sk

Predchádzajúci článok
Vyhradené parkovacie miesta pre ŤZP nemusia mať rovnaké rozmery
Nasledujúci článok
Tokyo sa naplno chystá na Letné paralympijské hry v roku 2020