Naša stránka využíva súbory cookies, vďaka ktorým vám dodávame kvalitnejšie služby. Ukladanie cookies môžete kedykoľvek odmietnuť v nastavení svojho webového prehliadača. Viac informácií.

Alebo sa vráťte na úvodnú stránku

Menu

Služby

Banner

Zvolen má svoje prvé bezbariérové ihrisko

13.09.2018

Už aj mesto Zvolen sa môže pýšiť svojim prvým bezbariérovým inkluzívnym detským ihriskom

Zvolen má svoje prvé bezbariérové ihrisko

Už aj mesto Zvolen sa môže pýšiť svojim prvým bezbariérovým inkluzívnym detským ihriskom, ktoré bude oficiálne otvorené už v piatok 14. septembra o 16:30 hod. Novovybudované ihrisko sa nachádza na sídlisku Západ vo vnútrobloku ulice Alexandra Nográdyho.

Toto bezbariérové ihrisko je primárne určené pre deti na invalidnom vozíku a obsahuje špeciálne upravené komponenty práve pre deti s telesným hendikepom. Medzi zariadením ihriska deti nájdu napríklad edukačnú zostavu, prevažovaciu hojdačku pre deti na vozíku či v kočíku, pieskovisko pre deti na invalidnom vozíku či špeciálne prispôsobené lavičky a informačnú tabuľu.

Za vybudovaním tohto inkluzívnehho ihriska, ktoré prinesie radosť nielen hendikepovaným ale aj zdravým deťom stojí Občianske združenie Prístav nádeje, ktorému patrí veľké poďakovanie za ich prácu a aktivity.

Návšteva ihriska určite stojí za to a je veľkou inšpiráciou aj pre ďalšie mestá a obce.

 

Zdroj: Sdetmi.com

Predchádzajúci článok
Päť ťažkostí, ktorým čelia ľudia na invalidnom vozíku pri cestovaní lietadlom.
Nasledujúci článok
Aj napriek tomu, že má deväť vážnych diagnóz ju nepovažujú za za osobu s nárokmi ťažko zdravotne postihnutého.